Kavárna


Provozní doba:

pondělí – pátek: 10 - 21h
sobota + neděle / státní svátky: 14 - 20h

Kapacita: 30 míst.

Připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi.
Přijímáme platební karty.

Věrnostní zákaznická karta – 10. káva zdarma.

Možnost rezervace na soukromé i firemní akce.
Kontakt: Simona Leitmanová, manažerka galerijní kavárny.


 

PREZENTACE FOTOGRAFIÍ V PROSTORECH GALERIJNÍ KAVÁRNY

ALŽBĚTA JUNGROVÁ - "IMAGINÁRIUM" Where we all are living

Alžběta ve svém souboru Imaginárium vychází z faktu, že imaginace je jednou ze základních součástí naší duševní činnosti. Každý člověk si v mysli vytváří představy a obrazy, které se často vážou na nějakou vzpomínku či událost v minulosti i budoucnosti. Tyto obrazy pak může dále upravovat, přetvářet a vytvářet tak další a nové imaginace.

Soubor fotografií vychází z reality, ale pracuje se surreálností všedních věcí. Kombinací odrazů a zrcadlení vytváří snový imaginární svět z toho, čím jsme všichni obklopeni.

Fotografie jsou prodejné. V případě zájmu kontaktujte Hanu Klimentovou hk@lgp.cz, tel: 702 011 893.

ALŽBĚTA JUNGROVÁ (18. 4. 1978) začala fotografovat na základní škole. Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Hellichově ulici a poté pracovala pro MF Dnes, Hospodářské a Lidové noviny.  V letech 2000-2002 žila v USA a v Londýně. Jako základ své tvorby si Alžběta nejprve vybrala dokument a reportáže, protože ji zajímají lidé, jejich životy a osudy. Za svými reportážemi se vydávala do nejrůznějších koutů světa a často se dostává do riskantních situací. Brodila se největší skládkou odpadu v Kambodži, ropným bahnem na vrakovišti tankerů v bangladéšském Chittagongu, fotila ozbrojené děti a civilisty v pásmu Gazy, narkomany na afghánsko-pákistánské hranici nebo trávila dny s indiány kmene Nukak v kolumbijské džungli. Za reportáž o drogách na pákistánsko-afgánských hranicích obdržela čestné uznání Czech Press Photo, za sérii snímků o dětech pracujících v cihelně v pákistánském Péšáváru a za sérii fotografií z barmského uprchlického tábora v Bangladéši obdržela cenu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

V současnosti je na volné noze, zastupuje ji jedna z nejprestižnějších agentur v oboru komerční fotografie 4D Photo. Pracuje na několika dokumentárních projektech, vytváří na zakázku reportážní fotografie, fotí reklamy, fashion story, portréty.

Mám zájem dostávat nejnovější informace na e-mail.

Leica Gallery Prague je součástí mezinárodní sítě Leica galerií.