Jídelní lístek

ZAPEČENÝ TOAST s malým salátem
– Pražská šunka, sýr 49
– dvojitý sýr 49
ZAPEČENÉ PANINI s malým salátem
- kuřecí maso, sýr s modrou plísní 75
- mozzarella, rajčata 75
- mozzarella, rajčata 75
QUICHE s malým salátem 
Teplé slané koláče dle denní nabídky 80
PAŠTIKA Ibérico s pečivem a oblohou 125 g 89
DOMÁCÍ CHLEBÍČKY A SENDVIČE dle denní nabídky 24–39
VARIACE SÝRŮ s hroznovým vínem a olivami 150 g 145
OLIVY zelené, černé 45
MIX OŘÍŠKŮ 40g/80g 20/40
DORTY A KOLÁČE dle denní nabídky. 39–70
Seznam alergenů na vyžádání u obsluhy a na tištěném jídelním lístku | Přijímáme platební karty


Otvírací doba:

pondělí – pátek: 10–21h
sobota – neděle / státní svátky: 14–20h

Připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi.
Přijímáme platební karty.

Věrnostní zákaznická karta – 10. káva zdarma.

Prostory kavárny i galerie je možné také pronajmout pro firemní i soukromé akce.

Kontakt: Simona Leitmanová, manažerka galerijní kavárny.


Komorní prostředí kavárny je vhodné pro pracovní schůzku, lekci cizího jazyka či příjemné posezení s přáteli. Interiér kavárny zpestřují fotografické výstavy mladých umělců či rozsáhlé knihkupectví specializované na fotografickou literaturu.

Z italské značkové kávy Cosmai Caffe připravujeme nejrůznější druhy kávy počínaje espressem, kapučínem či caffé latte až po ledovou kávu či frappé. Nabídku teplých nápojů doplňuje velký výběr sypaných čajů značky Coccole a samozřejmostí je čerstvý zázvorový čaj. Naší specialitou jsou Matcha té, Matcha latte a Chai latte. Ze standardní nabídky studených nápojů doporučujeme domácí Leica citronádu, pomerančový fresh džus či Bio domácí limonády.

Máte-li chuť na sklenku vína, můžete u nás vyzkoušet kvalitní české víno z vinařství Kubík či jakostní francouzská vína vinařství Gayda. V neposlední řadě doporučujeme také naše míchané nápoje, zejména Hugo Spritz, Aperol Spritz či Campari tonic. Nápojový lístek naleznete zde. Pokud Vám při návštěvě kavárny vyhládne, můžete si vybrat z denní nabídky dortů, domácích quiche či vyzkoušet naše rozpékané bagety se salátem. Detailní nabídku naleznete zde.

PREZENTACE FOTOGRAFIÍ V PROSTORECH GALERIJNÍ KAVÁRNY

David Gaberle | Maskulit
30| 01 – 09| 04 | 2018

Maskulit

"Když jsem zjistil, že země bývalého východního komunistického bloku, včetně České republiky, mají jako region na celém světě nejvyšší počet sebevražd na množství obyvatel, překvapilo a vylekalo mě to zároveň. S výjimkou Číny muži ve všech zemích světa páchají sebevraždy častěji než ženy. V post-komunistických zemí je to zhruba třikrát až čtyřikrát častěji. Tradičně jsou mužské role asociovány se sílou, nezávislostí, riskantním chováním a individualismem. Mužské sebevraždy, stejně jako závislosti na návykových látkách, jsou u mužů často zjednodušeně vysvětlovány sklony k riskantnímu chování.

Zároveň jsou muži i výrazněji zastoupeni mezi lidmi bez domova a obecně mají podstatně kratší střední délku života. V mnoha případech si muži berou život v situacích finanční nejistoty, nejčastěji při ztrátě zaměstnání. Práce přitom bývá často jediným pilířem mužské identity. Jsem rád, že v médiích i mezi přáteli často narážím na diskuze o feminitě a o tom, co ženství obnáší, ale mrzí mě, že jen naprosto výjimečně narazím na kvalifikovaný a informovaný pohled na maskulinitu a identitu, která se k ní pojí. V nynější podobě ji spíš vnímám jako obrovský monolit, který nikdy nebyl opracován a dotažen do kultivovanější podoby.

U mužů je schopnost rozpoznávat a pracovat s vlastními emocemi od dětství často potlačována. Pro sérii Maskulit jsem vybíral snímky z posledních tří let, které zachycují maskulinitu v jedné z jejích mnoha podob. Cílem pro mne při výběru bylo tedy alespoň vizuálně mužský emoční rejstřík začít postupně rozšiřovat a snažit se maskulinitu normalizovat i v jejích citlivějších podobách.

Je pro mne matoucí, že přes všechen společenský a ekonomický rozvoj za poslední dvě století zůstává maskulinita v mainstreamu kriticky nezpracovaná a opomíjená. Rád bych se podílel na vytváření prostoru, kde není pro muže ostudou zpracovávat i jiné emoce než vztek a hrdost. Nepochybuji, že by to prospělo porozumění mezi gendery a výrazně přispělo k vytváření zdravější společnosti." David Gaberle

(CV)

David Gaberle (1989) se narodil v Praze a focení se věnuje od roku 2012. Fotografii objevil po přerušení studia vysoké školy v oboru antropologie. Zpočátku byl pro Davida fotoaparát terapeutickou pomůckou pro vypořádávání se s intenzitou velkoměsta, ale brzy se z něj stal výzkumný nástroj, kterým se David snaží lépe poznávat sebe a města, v kterých se pohybuje.

V roce 2015 David cestoval napříč čtyřmi kontinenty za účelem nafotit svou debutní knihu Metropolight. Když v roce 2017 spustil crowd-fundingovou kampaň na její vytištění, povedlo se mu získat podporu několika Magnum fotografů a Antonína Kratochvíla. Kniha se prodala do 45 zemí na světě a věnovali se jí světové publikace jako The Guardian, El País a The British Journal of Photography. Kurátor David Campany dokonce knihu zařadil mezi tři nejlepší fotoknihy publikované v roce 2017. David Gaberle je také mezinárodním ambasadorem Fujifilmu, mezi které byl ve svých 25 letech zařazen jako nejmladší ze 100 X-fotografů na světě.

David vystavoval v České republice i zahraničí (Belgie, Japonsko, Polsko, Rumunsko) a jeho práce byla publikována v předních českých médiích. Podle svých slov nemá výrazný zájem o inscenovanou fotografii a doufá, že mu okolnosti umožní se dál soustředit na prchavé okamžiky městského života. Mezi jeho poslední projekty patří výstava NA PRAHU, v které se David obrací k rodnému městu. Rád by se v blízké budoucnosti věnoval způsobům jakými se projevuje a jak je vnímána maskulinita v zemích bývalého východního bloku.

Mám zájem dostávat nejnovější informace na e-mail.

Leica Gallery Prague je součástí mezinárodní sítě Leica galerií.