Budoucí

AKTUÁLNĚ PŘIPRAVUJEME NOVOU UDÁLOST.


Otevírací doba:

pondělí – pátek: 10–20h
sobota – neděle / státní svátky:
13–19h

Připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi.
Přijímáme platební karty.
Věrnostní zákaznická karta – 10. káva zdarma.
Prostory kavárny i galerie je možné také pronajmout pro firemní i soukromé akce.
Komorní prostředí kavárny obohacují fotografické výstavy a knihkupectví specializované na fotografickou literaturu.

Kontakt: Alice Jurasová, manažerka galerijní kavárny. 

Z italské značkové kávy Cosmai Caffe připravujeme nejrůznější druhy kávy počínaje espressem, kapučínem či caffé latte až po ledovou kávu či frappé. Kompletní nabídku nápojů naleznete zde. Pokud Vám při návštěvě kavárny vyhládne, můžete si vybrat z denní nabídky dortů, domácích quiche či vyzkoušet naše rozpékané toasty Detailní nabídku naleznete zde.

PREZENTACE FOTOGRAFIÍ V PROSTORECH GALERIJNÍ KAVÁRNY

DALIBOR INDRA | KAMIOŇÁCI

23 | 04 – 17 | 06 | 2019

Fotografie Dalibora Indry představují výběr těch nejtypičtějších obrazů tzv. kamioňáků, které autor nasbíral během posledních dvou let při cestování autobusem. Právě v autobuse se člověk ocitá v dostatečné výšce, tak aby mohl řidičům kamionů hledět „zpříma do očí". Prostřednictvím fotografií nepozorovaně nahlížíme do jinak nepřístupného, intimního světa cizích lidí. Světa, který balancuje mezi dobrodružstvím úžasných dálek a nesmírnou nudou a samotou dlouhé cesty.

Indrovy fotografie nejsou jen sociologickým výzkumem založeným na jeho dlouhodobém zájmu o svět kamionů. Překvapivě přináší pohled do kabiny mnoho vizuálně působivých detailů. Stíny a odlesky zasahující do tváří řidičů, zrcadlící se silnice, auta i okolní prostředí vytvářejí podmanivou hru.


Pohledy do kabin kamioňáků doplňují fotografie z prostředí odpočívadel, kde se několikatunov
é kolosy na pár hodin přemění v malé hotely na kolech. Tvoří tak unikátní místo s nezaměnitelnou atmosférou. Řidiči spolu najednou mohou komunikovat i jinak než přes vysílačku. Vytahují kempinkové židličky a plynové vařiče, doplňují pitnou vodu a nabírají sílu na další cestu. Je to určitá obdoba kempu, který místo vodní plochy a lesů obklopují dálnice a zdevastovaná krajina. 

CV
Dalibor Indra (*1996) vystudoval v roce 2016 všeobecné gymnázium v Brně, již v průběhu tohoto studia se u něj rozvinul zájem o fotografii. V roce 2014 začal navštěvovat fotografický institut Photogenia, který mu pomohl nasměrovat jeho tvorbu. Od roku 2016 studuje v ateliéru Reklamní fotografie na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Fotografická tvorba Dalibora Indry má zatím dokumentární charakter, je v ní však patrná 
fascinace moderní společností a jejím vlivem na okolní svět. Základem práce autora je nalezení vhodného tématu, které následně obvykle dlouhodobě zpracovává. Pozoruhodný je zejména nevšední přístup k vybranému tématu.

www.daliborindra.com

Mám zájem dostávat nejnovější informace na e-mail.

Leica Gallery Prague je součástí mezinárodní sítě Leica galerií.