Minulé

AKTUÁLNĚ PŘIPRAVUJEME NOVOU UDÁLOST.


Otevírací doba:

pondělí – pátek: 10–21h
sobota – neděle / státní svátky:
14–20h

Připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi.
Přijímáme platební karty.
Věrnostní zákaznická karta – 10. káva zdarma.
Prostory kavárny i galerie je možné také pronajmout pro firemní i soukromé akce.
Komorní prostředí kavárny obohacují fotografické výstavy a knihkupectví specializované na fotografickou literaturu.

Kontakt: Alice Jurasová, manažerka galerijní kavárny.

Z italské značkové kávy Cosmai Caffe připravujeme nejrůznější druhy kávy počínaje espressem, kapučínem či caffé latte až po ledovou kávu či frappé. Nabídku teplých nápojů doplňuje velký výběr sypaných čajů značky Coccole a samozřejmostí je čerstvý zázvorový čaj. Naší specialitou jsou Matcha té, Matcha latte a Chai latte. Ze standardní nabídky studených nápojů doporučujeme domácí Leica citronádu, pomerančový fresh džus či Bio domácí limonády. Máte-li chuť na sklenku vína, můžete u nás vyzkoušet kvalitní české víno z vinařství Kubík či jakostní francouzská vína vinařství Gayda. V neposlední řadě doporučujeme také naše míchané nápoje, zejména Hugo Spritz, Aperol Spritz či Campari tonic. Nápojový lístek naleznete zde. Pokud Vám při návštěvě kavárny vyhládne, můžete si vybrat z denní nabídky dortů, domácích quiche či vyzkoušet naše rozpékané bagety se salátem. Detailní nabídku naleznete zde.

PREZENTACE FOTOGRAFIÍ V PROSTORECH GALERIJNÍ KAVÁRNY

PETR KADLEC: Hudba v obrazech |Obrazy v hudbě

29 | 08 – 29| 10 | 2018

“Před 3 roky jsem byl osloven Českou filharmonií, abych pro ni fotograficky zdokumentoval výroční 120. sezónu. Byla to pro mne velká výzva, protože s focením vážné hudby jsem do té doby neměl žádné zkušenosti. Kromě koncertů jsem začal fotit vše co s filharmonií souvisí; seznamoval jsem se s prostředím orchestru a snažil se dostat „pod kůži“ lidem, kteří společně hrají v tomto velkém hudebním tělese. Chtěl jsem také zachytit genius loci Rudolfina- místa, v němž vznikají týden co týden hudební svátky v podobě koncertů. Každému z nich předchází několikadenní martyrium zkoušek a vyladěníkonečné podoby koncertu do posledního detailu. 

Výsledkem této roční práce je kniha Česká filharmonie 120. sezona. Fotografie z koncertů jsou proloženy příběhy ze zákulisí, zkoušek a zájezdů. 

V České filharmonii fotím dodnes a nedávno jsem začal pracovat na portrétech jednotlivých členů orchestru. Chtěl bych je ukázat jejich posluchačům i z jiného úhlu pohledu, tak jak je většinou neznají. Jako lidi, kteří mají kromě hudby i jiné zájmy, své rodiny a lidské příběhy. V Leica Gallery Prague vystavuji první sérii tohoto projektu: soubor Hudba v obrazech / Obrazy v hudbě, který je portréten Ondřeje Balcara, vynikajícího kontrabasisty ČF, jehož svět nezaplňuje pouze hudba, ale také vizualní umění, zejména malba, které se věnuje ve chvílích kdy odloží svůj kontrabas. Ani ve svých obraze však neopouští svět hudby, která je mu často v jeho tvorbě velkou inspirací."                                                                                                                  

Petr Kadlec  (1959) se narodil v Praze. Je zakládajícím členem skupiny 28mm která se věnuje dokumentární fotografii. (www.28mm.cz)  Kromě dokumentární fotografie se věnuje fotografii hudby, kde propojuje hudební složku obrazu s prvky dokumentu. 

 www.petrkadlec.cz

 

Mám zájem dostávat nejnovější informace na e-mail.

Leica Gallery Prague je součástí mezinárodní sítě Leica galerií.