Jídelní lístek

ZAPEČENÝ TOAST s malým salátem 75
– Pražská šunka, sýr
– dvojitý sýr
QUICHE s malým salátem  80-95
Teplé slané koláče dle denní nabídky
PAŠTIKA s toustem a oblohou 125 g 130
DOMÁCÍ CHLEBÍČKY A SENDVIČE dle denní nabídky 40-70
OLIVY zelené, černé 55
MIX SÝRŮ 100 g, pečivo 68
MIX OŘÍŠKŮ 40g/80g 30/50
DORTY A KOLÁČE dle denní nabídky 40–100
Seznam alergenů na vyžádání u obsluhy a na tištěném jídelním lístku | Přijímáme platební karty

Otevírací doba:

po – pá: 10–20h
so – ne / státní svátky: 11–18h

Připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi.
Přijímáme platební karty.
Věrnostní zákaznická karta – 10. káva zdarma.
Prostory kavárny i galerie je možné také pronajmout pro firemní i soukromé akce.
Komorní prostředí kavárny obohacují fotografické výstavy a knihkupectví specializované na fotografickou literaturu.

Kontakt: Alice Jurasová, manažerka galerijní kavárny. 

Z italské značkové kávy Cosmai Caffe připravujeme nejrůznější druhy kávy počínaje espressem, kapučínem či caffé latte až po ledovou kávu či frappé. Kompletní nabídku nápojů naleznete zde. Pokud Vám při návštěvě kavárny vyhládne, můžete si vybrat z denní nabídky dortů, domácích quiche či vyzkoušet naše rozpékané toasty Detailní nabídku naleznete zde.

PREZENTACE FOTOGRAFIÍ V PROSTORECH GALERIJNÍ KAVÁRNY

Leona Telínová | Malý les

14 | 01 – 16 | 04 | 2020

Leona Telínová žije a pracuje v Praze. Fotografii vystudovala u prof. Pavla Baňky na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Ve své tvorbě, která přesahuje do dalších výtvarných oborů - malby a loutkového divadla -  nevyužívá fotografii pro záznam skutečnosti, ale spíše jako médium, s jehož pomocí vytváří svébytná výtvarná díla. Po noirových souborech, inscenovaných v městských exteriérech nočního Berlína, Ústí nad Labem nebo pražských Nuslí, se autorka nyní vydala do nočního lesa. Pohledy na krajinu prozářenou úplňkem a divoce rostoucí podivné houby nejsou ovšem nic jiného než pečlivě aranžovaná zátiší. Vznikají na stole v ateliéru, který fotografka sdílí se svým přítelem scénografem a loutkářem Honzou Bažantem. Jako inspirace jí přitom slouží nejen všudypřítomné loutkářské harampádí, ale i samotný princip stínového divadla. Zátiší fotografuje digitálním aparátem, ale výsledné fotografie už nejsou dále žádným způsobem počítačově manipulovány.

Příběhy Malého lesa, rostou postupně. Klubou se nahodile jako podivné houby. Stejně jako zvířata a další bytosti vznikají z vrtošivého světla a stínu. Klíčí v kompostu plném čehosi, co může být stejně tak živé jako mrtvé.

Malém lese je stále tma a noc je prozářená úplňkem, který vykresluje ostré stíny. 

Malý les je obydlen rozličnými bytostmi. Některé bydlí v podzemních norách a jiné na Pupečníkových ostrovech. Rostou v něm Zářící pýchavky, Housenice, parazitující na mrtvolkách hmyzu, a spousta dalších podivuhodných hub.  Zvířata a hmyz sem pronikli z Města, kam se ztrácí hračky a za svůj úkryt si občas vybírají neobvyklá místa. Zatímco jeleni a laně se tradičně pohybují na lesních pasekách, žirafa a slon se usídlili na dně jezera. Ptáků je v Malém lese málo. Možná, že mají strach z čilého leteckého provozu okolního města. 

V Malém lese žijí všichni ve vzájemné symbióze a utváří tak tělo jediné Bytosti. Touto Bytostí vše končí a opět začíná...

Mám zájem dostávat nejnovější informace na e-mail.

Leica Gallery Prague je součástí mezinárodní sítě Leica galerií.