DANIEL ŠPERL A YOSHIMI YOKOYAMA

JAPONSKO VE FOTOGRAFII

27. 2. 2012

Leica Gallery Prague, 19 hodin

Fotogalerie

Fotografie z besedy

Beseda o japonské dokumentární fotografii od 60. let do současnosti a o Japonsku očima Daniela Šperla  (fotografický cyklus “Životní styl Japonska”) a Yoshimi Yokoyama (cyklus “Praha–Tokio”).


Yoshimi Yokoyama

Yoshimi Yokoyama se narodila 24. června 1975 v Kagoshimě v Japonsku. Studovala na Waseda univerzitě anglickou literaturu. Po zkušenosti asistantky, od roku 1998 pracovala jako fotografka v Tokiu pro módní časopisy. V roce 2005 přiletěla do Prahy, a začala studovat fotografii na Katedře fotografie pražské FAMU. Od roku 2006 studovala fotografii na Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. Žije v Praze.


Daniel Šperl

Daniel Šperl se narodil 12. dubna 1966 v Táboře. V letech 1986 až 1990 vystudoval fotografii na Institutu výtvarné fotografie Svazu českých fotografů. Od roku 1991 začal studovat nejdříve mimořádně a po dvou letech řádně fotografii na katedře fotografie pražské FAMU. Během těchto let strávil část studia ve Francii a v Japonsku, kam odjel na pozvání Japonské fotografické asociace. Magisterské studium FAMU dokončil v roce 1999 a pokračoval v postgraduálním studiu na téže škole. Pracuje jako kameraman, žije v Praze.