KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY "ROKY MĚŘENÉ SVĚTLEM"

28. 2. 2019

Zveme vás na komentovanou prohlídku výstavy “Stanislav Tůma: Roky měřené světlem”. Výstavou vás provede kurátorka Eva Heyd ve čtvrtek 28. 2. 2019 v 18 hod. Vstupné na komentovanou prohlídku je ve stejné výši, jako běžné vstupné, rezervace míst je možná na mailu post@lgp.cz.

Fotografie z vernisáže výstavy Stanislava Tůmy

Eva Heyd (*1953)

Eva Heyd vystudovala žurnalistiku na Karlově univerzitě a od konce sedmdesátých let působila jako profesionální fotografka a novinářka.
V roce 1985 odešla do USA, kde žila dvacet let a pracovala jako fotografka pro nejvýznamnější muzea a galerie v New Yorku. Ve své vlastní volné tvorbě se soustřeďuje na umělecké projekty, které experimentují s využitím fotografického obrazu. Vystavovala nejen v galeriích v New Yorku a na dalších místech v USA, ale i  v Evropě. V roce 2005 se vrátila do Čech a usadila se v Rožmitále pod Třemšínem.
V současné době je ředitelkou Czech National Trust a funguje jako manažerka různých projektů této neziskové organizace, která  usiluje o záchranu kulturního dědictví. Je aktivní novinářkou, fotografkou, pedagožkou i kurátorkou.  www.evaheyd.com