LUKÁŠ DVOŘÁK

19. 3. 2010 - 23. 5. 2010

Lukáš Dvořák je profesionální módní fotograf žijící v Itálii a v Praze. Věnuje se převážně módní fotografii a fotografii žen. Zajímá ho charakter ženy a její vnitřní krása, v jeho portfoliu najdete světové topmodelky ale i obyčejné ženy.

Fotografie autora

Lukáš Dvořák

V Praze narozený Lukáš Dvořák se fotoaparátu dlouho vyhýbal.Věnoval se skládání hudby a malování obrazů, osudové setkání s fotografií přišlo až v roce 2004, kdy ho požádal kamarád o nafotografování portrétu. Lukáš se nejdříve věnoval módní fotografii, za kterou odešel do italského Milána. Do Prahy se vrátil v roce 2008.

Lukáš Dvořák fotografuje pro řadu módních magazínů jako jsou Harper´s Bazaar, Marie Claire, Vanity Fair, Playboy, GQ, Cosmopolitan, Woman a další. Ve své tvorbě výrazně preferuje černobílou fotografii, která je v jeho podání silně kontrastní a působivá. Lukášovy fotografie charakterizuje intenzivní emotivní a smyslně erotický náboj. Inspiruje se cestováním po světě, kde hledá místa s nejkrásnějším světlem. Lokalita a světlo jsou pro něj totiž stejně důležité jako charizmatické a ženské typy modelek, které fotografuje.