Elliot Erwitt

„Magic hands“ a malá retrospektiva

12. 2. 2004 - 12. 4. 2004

Galerie - Elliot Erwitt

Výstava tohoto obrazového esejisty a reportážního fotografa nabízí k zhlédnutí výběr černobílých fotografií – momentek. Ruce zde vyjadřují podvědomá gesta, humor, dramatičnost i smutek.
„Malá retrospektiva“ představuje výběr 60 fotografií Elliotta Erwitta, z období od roku 1953 do roku 2001. Tento soubor byl vybrán speciálně pro Leica Gallery Prague.

Leica galerie v New Yorku, Tokiu, Praze, Vídni a Solmsu udělily Elliottu Erwittovi cenu „Lifetime Achievement Award“ za jeho celoživotní dílo. Při této příležitosti vznikla mezinárodní putovní výstava s názvem „Magic Hands“.

Charakteristickým znakem Elliotta Erwitta je schopnost vidět a s dětským potěšením zaznamenat absurdní situace. Tato výstava je dalším důkazem Erwittova vizuálního důvtipu. Zatímco si vychutnáváme jeho fotografie, pociťujeme melancholii, která nás naplňuje pochopením svévole bytí. Erwittovy fotografie mají vzácnou schopnost vyvolat výbuchy smíchu i silné dojetí. Výstava Magic Hands & malá retrospektiva je událostí zanechávající dlouhotrvající prožitek.