Bernd Arnold

Moc a rituál

16. 4. 2004 - 31. 5. 2004

Nejvyšší purkrabství Pražského hradu

Galerie - Bernd Arnold

Výstava německého fotografa Bernda Arnolda nabízí soubor fotografií ze světa náboženství, politiky, médií a sexu. Katolická církev coby systém spasení. Politici alias rétorické figury. Média činící z nás produkt prodávaný reklamnímu průmyslu. Zábavní parky prostitutek a pasáků… Výstava představuje nezkreslenou podobu těchto světů, prolínajících se ve slabostech lidského bytí.


Fotografická témata výstavy "Moc a rituál"

KOLÍNSKÁ SPÁSA – zabývá se katolickou církví v Kolíně n.R. v letech 1986–1996. Fotografovanými událostmi bylo například procesí, pohřeb kardinála, bohoslužby.

EROS – je příběhem jednoho z největších nevěstinců Evropy – nachází se ve výškové budově o 13 patrech a pracuje v něm až 200 žen.
VOLEBNÍ RITUÁLY – tématem byl předvolební boj německých politických stran v letech 1994, 1998 a 2002.

EKONOMICKÝ SUMMIT – v červnu 1999 se konal summit EU a G-8. Vrcholová setkání, při nichž se na počátku bojovalo o politická a ekonomická řešení, se staly show, kde politici za drahé peníze oslavují sami sebe.

„JE ZEMĚ OBRAZOVKOU?“ – televize se už dávno stala náhražkou náboženství, v němž si mediální realita vytvořila své vlastní zákonitosti, protože mnohé hořké pilulky světových událostí jsou televizně připraveny tak, aby pro nás byly stravitelné.