Paris photo 2010

Paris photo 2010

18. 11. 2010 - 21. 11. 2010

Fotografie autora

Leica Gallery Prague jako jediná česká výhradně fotografická galerie měla již potřetí možnost vystavovat na Paris Photo 2010. Nejvýznamnější evropský veletrh fotografie se konal ve dnech 18. – 21. listopadu 2010 v pařížském Louvre. Zastoupení na Paris Photo je prestižní záležitostí – počet zájemců několikanásobně převyšuje konečný počet vystavovatelů. I zájem veřejnosti byl obrovský – veletrh navštívilo celkem téměř čtyřiceti tisíc lidí.

Mezi stodvacet vystavovatelů z celého světa se vedle Leica Gallery Prague zařadila také česká nakladatelství Kant a Torst a v sekci East Side Story – Central Europe Chronicles se prezentovala pražská galerie Hunt Kastner Artworks.

Prioritou Leica Gallery Prague nebyla pouze snaha mít kvalitní veletržní expozici, ale představit formou komorní galerie to nejlepší ze současné české fotografie. Výstavní stánek navrhl Petr Kolář z architektonického studia ADR. Jeho řešení bylo atraktivní pro návštěvníky a respektovalo uzavřenější galerijní uspořádání. Na stěnách stánku byli prezentováni Václav Jirásek, Ivan Pinkava, Tono Stano, Jiří Turek, Tereza Vlčková a Emila Medková. LGP nabízela i ukázky prací některých fotografů, které dlouhodobě zastupuje, jako je Robert Vano či Jiřina Hankeová.

Jediným nežijícím autorem, jehož dílo bylo vystaveno ve stánku LGP, byla Emila Medková. Tuto představitelku českého surrealismu označil ředitel veletrhu Guillaume Piens dokonce za jeden z objevů letošního ročníku Paris Photo.

Účast na veletrhu v pařížském Louvre není jen komerční záležitostí – scházejí se zde odborníci z celého světa, budují se kontakty s ostatními galeriemi a kurátory výstav, vystavovatelé mají též možnost sledovat současné trendy ve světové fotografii. Leica Gallery Prague se bude ucházet o to, aby byla jedním z vystavovatelů Paris Photo 2011.


Paris Photo v číslech

3.000 m2 výstavní plochy
38.000 návštěvníků v 5 dnech, 40% ze zahraničí
120 vystavovatelů – galerií, nakladatelů a časopisů
77% zahraničních vystavovatelů z 25 zemí
prezentace více než 1 000 umělců

Žádné další akce
Neproběhly
Žádné další akce