ROSTISLAV ŠVÁCHA A JOSEF PLESKOT: FOTOGRAFIE ARCHITEKTURY

21. 10. 2013

Již od osmdesátých let patří Jan Malý k předním českým fotografům architektury. Na popud R. Šváchy zachycoval pro jeho knihu Od moderny k funkcionalismu (Odeon, 1985) pražskou moderní architekturu, ale také dlouhá léta dokumentoval realizace staveb architekta Josefa Pleskota. O společném objevování a spolupráci a o tom, jak věrně a přitom působivě převést historickou i současnou architekturu do dvourozměrného obrazu, budou Švácha, Pleskot a Malý debatovat v průběhu promítání v Leica Gallery Prague. Moderuje Pavel Vančát.

Fotogalerie

Prof. PhDr. Rostislav Švácha

(* 1952) je historik a teoretik umění a architektury, vysokoškolský pedagog (Katedra teorie a dějin umění AVU a Katedra dějiny umění Univerzity Palackého, Olomouc). Ve svých pracích se zaměřuje na architekturu 17. až 20. století.


Ing. arch. Josef Pleskot

(* 1952, Písek) patří od poloviny 90. let mezi nejrespektovanější české architekty, za svoje projekty obdržel řadu ocenění doma i v zahraničí. K jeho nejznámějším realizacím patří průchod valem Prašného mostu na Pražském hradě, budova ČSOB v Praze-Radlicích či revitalizace průmyslového areálu Vítkovických železáren.


Začátek v 19 hodin.

Vstup zdarma.


Rezervace nutná na lgp@lgp.cz