FOTOGRAFICKÉ BESEDY V LGP

13. 12. 2010

Obnovujeme tradici večerních besed v LGP! První se uskuteční v pondělí 13. prosince s Vladimírem Birgusem, Janem Mlčochem a Karlem Kerlickým.

V rámci besedy na téma Česká fotografie 20. století budou hovořit autoři a vydavatel stejnojmenné knihy o slavných, ale i o zapomenutých nebo dosud málo známých českých fotografech. Beseda začíná v 19 hodin v Leica Gallery Prague ve Školské 28, Praha 1. Všichni jste srdečně zváni.

Česká fotografie 20. století

Kniha Česká fotografie 20. století, vycházející paralelně v češtině a angličtině, poprvé v tak velkém rozsahu představuje hlavní tendence, osobnosti a díla české fotografické tvorby celého uplynulého století. Obsahuje 517 reprodukcí, jež zahrnují jak mnohokrát viděné nejvýznamnější fotografie a fotomontáže, tak i práce, které byly dlouho zapomenuty anebo dosud vůbec nebyly publikovány. Je seřazena do sedmnácti kapitol a doplňuje je obsáhlá chronologie nejvýznamnějších událostí v české fotografii 20. století.

Kniha obdržela 1. cenu za nejlepší fotografickou knihu ze střední a východní Evropy z let 2009-2010 na 20. mezinárodním festivalu Měsíc fotografie v Bratislavě.