Beseda Josefa Vrážela

Beseda Josefa Vrážela

Zveme Vás na besedu fotografa Josefa Vrážela, která se koná ve čtvrtek 29.2.2024 od 18:00 hodin v prostorách Leica Gallery Prague. Přijďte si poslechnout příběhy jednotlivých fotografií i povídání nad tvorbou Josef Vrážela v širším kontextu.

Na besedu se přihlaste ZDE.

Beseda Kevina V. Tona

Beseda Kevina V. Tona

Díky spolupráci s naším partnerem FotoŠkoda můžete13. 2. od 17:30 přijít k nám do Leica Gallery Prague na besedu Kevina V. Tona. Poslechnout si povídání o jeho fotografických souborech, na jakých tématech aktuálně pracuje nebo jak mu fotoaparáty Leica pomáhají ve fotografické tvorbě. Prohlédnout si budete moci i fotografie z projektu STORIES // FACES, které visí v naší galerijní kavárně.

Přihlásit se můžete zde

Křest knihy – Tady v Holešovicích

Křest knihy – Tady v Holešovicích

Srdečně Vás zveme na křest knihy Tady v Holešovicích fotografa Marka Kaplera do Leica Gallery Prague, který se koná v pondělí 19.06.2023 od 18 hodin, součástí křtu bude také beseda o vzniku knihy.

Kapacita galerie je omezená, na besedu je nutné se přihlásit přes mail: post@lgp.cz 

Autor knihy podává pomocí svých fotografií svědectví o proměně pražských Holešovic, ke kterým ho váže osobní pouto z minulosti. Je pozorovatelem razantní proměny, kterou si čtvrť momentálně prochází. Ve svých fotografií zachycuje obrazy míst, které se dynamicky proměňují.

Jak říká sám autor: Z autentické čtvrti s kouzlem dělnické periferie se stává město bezduchých kanceláří a bohatých rezidencí. Vidím, jak staré Holešovice před očima nenávratně mizí a vzniká jejich nová podoba. Ve své knize jsem se pokusil zachytit jakýsi fragment bývalých Holešovic i jejich současnou proměnu, která je mi cizí. Touto knihou se loučím s určitým období svého života a uzavírám jedno fotografické téma. Sbohem, Holešovice. 

Besedy v rámci FotoŠkoda festivalu

Besedy v rámci FotoŠkoda festivalu

Opět se podílíme na FotoŠkoda festivalu a rádi bychom Vás pozvali na 3 besedy, které se uskuteční u nás v galerii. První beseda se uskuteční 29. května, kterou Vás provede Roman Franc – autor aktuální výstavy v naší galerii. Druhá beseda bude patřit Kateřině Janišové o fotografování žen a jako poslední Vás čeká beseda 31. května beseda s Tomášem Třeštíkem, známým fotografiemi osobností na balkoně svého bytu.

Na besedy se můžete přihlásit zde.

Těšíme se na Vás !

Změna otevírací doby

Změna otevírací doby

8. prosince máme z důvodu soukromé akce od 13:00 zavřeno.

Děkujeme za pochopení a přeje hezké Vánoce.

Křest knihy Klid před bouří Jaroslava Kučery

Křest knihy Klid před bouří Jaroslava Kučery

Klid před bouří – Jak jsme žili za normalizace | fotografie ze 70. a 80. let

Srdečně Vás zveme na křest knihy do Leica Gallery Prague, který se koná v pondělí 28.11.2022 od 18 hodin.

 

Paralelně s výstavou připravil Jaroslav Kučera ve svém nakladatelství JAKURA stejnojmennou knihu, která bude pokřtěna v rámci tradičních pondělních besed v Leica Gallery Prague. Knihu bude křít autor fotografií s autory textového doprovodu Danielou Mrázkovou a Dušanem Veselým.
Kniha vychází v česko–anglické verzi v nákladu 800 kusů. V této publikaci, kterou si můžete v Leica Gallery Prague prohlédnout a zakoupit za 1199,-Kč, je pro Vás připraveno celkem 276 kusů černobílých fotografií s textovým doprovodem a vzpomínkami samotného fotografa.

Kapacita galerie je omezená, na besedu je nutné se přihlásit přes mail: post@lgp.cz

 

Beseda Petra Klimpla a Josefa Mouchy

Beseda Petra Klimpla a Josefa Mouchy

Zveme Vás na besedu fotografa Petra Klimpla, doprovázeného Josefem Mouchou.

Motivací fotografií brněnského psychiatra a psychoterapeuta Petra Klimpla (1956) se stal zájem o současníky. V trvalou hodnotu proměnila jeho pozorovací talent monografie nakladatelství Mushroom on the Walk. Estetickou funkci umění přesahuje tím, že svědčí nejen o autorovi, nýbrž zejména o soudobé společnosti. Vyvrcholila-li 80. léta zlomem obecných a kulturních dějin, představují starší vrstvy Klimplovy bilance vzkazy z éry konce komunistického panství. Sekundovat projekci tuzemských reálií i jejich autorskému výkladu bude autor knižní předmluvy Josef Moucha.

Na besedu je nutné se přihlásit přes mail: post@lgp.cz nejpozději do 12:00, 20.11.2022, kvůli omezené kapacitě galerie.

Besedy v rámci FotoŠkoda Festivalu

Besedy v rámci FotoŠkoda Festivalu

Přijďte se zúčastnit besed v rámci FotoŠkoda festivalu k nám do Leicy !

Můžete se těšit na Manfreda Baumanna, Jindřicha Štreita anebo na Jaroslava Kučeru, který je autorem naší aktuální hlavní výstavy.

Přihlášky zde

Vernisáž výstavy Klid před bouří | Jaroslava Kučery

Vernisáž výstavy Klid před bouří | Jaroslava Kučery

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Jaroslava Kučery | Klid před bouří.

Vernisáž uvede sám autor a kurátorka Daniela Mrázková.

Začátek vernisáže je v 19:00 3.11. 2022.

Těšíme se na Vás!

Jaroslav Kučera (*1946) patří mezi špičkové fotoreportéry a dokumentaristy, jejichž snímky dokáží samy o sobě vyprávět příběhy. Stačí jim k tomu obraz, slova nejsou nutná. Jenže Kučera má navíc výjimečný dar: dokáže své fotografie doprovodit osobním vyprávěním, vzpomínkami a postřehy, což příběhy zachycené na snímcích ještě umocňuje a dává jim zcela nový rozměr. Kniha Klid před bouří je i díky této autorově schopnosti výjimečným dokumentem, který zachycuje realitu života za bývalého režimu. Bez nostalgie a bez retro patosu ukazuje, jak se žilo za normalizace štamgastům z hospod čtvrté cenové, svůdně krásným dívkám na strahovských kolejích, pražské kavárenské bohémě i lidem čelícím šedivé a stísňující každodennosti.

Tomáš Vocelka

Panelová diskuse “Co dokumentuje fotografie?”

Tomáš Pospěch, Jiří Siostrzonek a Zdeněk Lhoták budou diskutovat společně s účastníky nejen o fotografiích z cyklu „Spartakiáda“ posledního jmenovaného, které i po 45 letech vzbuzují značně rozdílné emoce.

Beseda s Jaroslavem Pulicarem

Beseda s Jaroslavem Pulicarem

Beseda s autorem Jaroslavem Pulicarem a kurátorem výstavy Tomášem Pospěchem o fotografiích Jaroslava Pulicara a lidsky nebo názorově spřízněných autorů jako jsou Pavel Dias, Vojtěch Dukát nebo Josef Koudelka.

Beseda s Jaroslavem Pulicarem se bude konat v pondělí 16.května od 18 hodin v Leica Gallery Prague. Prosíme o rezervaci míst předem na e-mailu post@lgp.cz

 


I TADY ŽIJÍ LIDÉ – komentovaná prohlídka výstavy

I TADY ŽIJÍ LIDÉ – komentovaná prohlídka výstavy

Přijměte pozvání na komentovanou prohlídku právě probíhající výstavy  “I tady žijí lidé”. Vedle informací o vzniku kolekce ze života obyčejných lidí v Afghánistánu se dozvíte také o jedinečném způsobu adjustace fotografií pomocí technologie ArtResin. Autora fotografií Jiřího Turka doplní Milan Brát, který osobně každou vystavenou fotografii vyrobil.

Komentovaná prohlídka se bude konat ve středu 13. dubna od 18 hodin v Leica Gallery Prague.