Photo London 2019

Photo London 2019

Photo London se od svého založení v roce 2015 etabloval jako klíčová událost ve světovém uměleckém kalendáři a jako důležitá každoroční přehlídka toho nejlepšího z minulosti, současnosti i budoucnosti fotografie.

Dokumentární fotografie

Vedle výběru nejlepších světových galerií představuje Photo London v sekci Discovery nové galerie a umělce. Public Programme zahrnuje výstavy, instalace a přednášky, fotografické workshopy, promítání filmů nebo komentované prohlídky. Talks Programme letos připravil William A. Ewing, známý kurátor a spisovatel, který vedl např. Musée de l‘ Elysée nebo International Center of Photography v New Yorku. Každý ročník také provází vyhlášení cen Photo London Master of Photography Awards.

Photo London 2018

Photo London 2018

Více než 100 nejlepších světových galerií se představilo na letošním ročníku festivalu Photo London.

Dokumentární fotografie

V pořadí již čtvrtý ročník festivalu Photo London se konal v Somerset House ve dnech 17. – 20. května 2018. Neustále se rozrůstající mezinárodní publikum mělo možnost se seznámit s tím nejlepším z minulosti, současnosti i budoucnosti fotografie. Vedle renomovaných a vzácných děl představili v Londýně své dílo i umělci nastupující generace.

Více informací o Photo London najdete zde

London Photo 2017

London Photo 2017

Když Emma Mapp a Kit Shah zakládali London Photo Festival, chtěli dát šanci hlavně novým a neznámým umělcům a představit jejich umění. Festival se koná každoročně v květnu v Somerset House v centru Londýna. Nabízíme fotoreportáž z této události, které se letos zúčastnilo více než 90 vystavovatelů a 400 umělců.

Dokumentární fotografie

Leica Gallery Prague na Paris Photo 2013

Leica Gallery Prague na Paris Photo 2013

Leica Gallery Prague se účastní největší evropské přehlídky fotografie PARIS PHOTO 2013 formou participace v expozici Leica Camera, partnera veletrhu.

V Paříži galerie představí tvorbu Evy Fukové, a to jak formou samotného díla, tak prostřednictvím prezentace knihy Eva Fuka: PÁBENÍ | FABULATION, kterou Leica Gallery Prague nedávno vydala.

Tato prezentace proběhne v pátek 15. listopadu 2013 v odpoledních hodinách.

Adresa: Grand Palais, Avenue Winston-Churchill, 75008 Paris, France

Paris Photo 2011

Paris Photo 2011

Leica Gallery Prague se již počtvrté zúčastnila prestižní fotografické přehlídky Paris Photo.

Galerie - Paris Photo 2011

Patnáctý ročník veletrhu Paris Photo přivítal letos 51.144 návštěvníků, což je téměř o 35% vice než v roce 2010. Tohoto ročníku se zúčastnilo 55 nových vystavovatelů. Na veletrhu vystavovalo celkem 117 galerií a 18 vydavatelů z 23 zemí světa. Velká pozornost byla věnována africké fotografii – Paris Photo odhalovalo bez předsudků vitalitu a rozmanitost její fotografické scény. Letos poprvé se veletrh konal v historické budově Grand Palais. Příští ročník bude opět v těchto prostorách od 15. do 18. listopadu 2012.

Leica Gallery Prague byla jediným vystavovatelem z České republiky. Ve svém stánku prezentovala následující autory:
Jaromír Funke, Jiří Hanke, Václav Jirásek, Miloslav Kubeš, Jaroslav Kučera, Jan Lauschmann, Jan Lukas, Miloň Novotný, Ivan Pinkava, Tono Stano, Josef Sudek, Daniel Šperl.

Prague Photo 2011

Prague Photo 2011

Výstavní síň Mánes
Masarykovo nábřeží 250, Praha 1

Fotogalerie

Fotografie z příprav

Fotografie z vernisáže

Leica Gallery Prague se zúčastní IV. ročníku pražského veletrhu fotografie, který se uskuteční v těchto dnech:

PO 4. 4. vernisáž
ÚT 5. 4. 11–19 hod
ST 6. 4. 11–19 hod
ČT 7. 4. 11–21 hod, 17–20 hod autogramiáda Roberta Vana
PÁ 8. 4. 11–19 hod
SO 9. 4. 11–19 hod
NE 10. 4. 11–18 hod

Leica Gallery Prague bude prezentovat práce těchto čtyř fotografů:
Tereza z Davle, Lukáš Dvořák, Petr Ulrych a Robert Vano.

Kromě možnosti nákupu fotografií vystavených autorů jsme pro vás připravili autogramiádu známého slovenského fotografa Roberta Vana, a to ve čtvrtek 7. 4. 2011 od 17 hodin.

Paris photo 2010

Paris photo 2010

Fotografie autora

Leica Gallery Prague jako jediná česká výhradně fotografická galerie měla již potřetí možnost vystavovat na Paris Photo 2010. Nejvýznamnější evropský veletrh fotografie se konal ve dnech 18. – 21. listopadu 2010 v pařížském Louvre. Zastoupení na Paris Photo je prestižní záležitostí – počet zájemců několikanásobně převyšuje konečný počet vystavovatelů. I zájem veřejnosti byl obrovský – veletrh navštívilo celkem téměř čtyřiceti tisíc lidí.

Mezi stodvacet vystavovatelů z celého světa se vedle Leica Gallery Prague zařadila také česká nakladatelství Kant a Torst a v sekci East Side Story – Central Europe Chronicles se prezentovala pražská galerie Hunt Kastner Artworks.

Prioritou Leica Gallery Prague nebyla pouze snaha mít kvalitní veletržní expozici, ale představit formou komorní galerie to nejlepší ze současné české fotografie. Výstavní stánek navrhl Petr Kolář z architektonického studia ADR. Jeho řešení bylo atraktivní pro návštěvníky a respektovalo uzavřenější galerijní uspořádání. Na stěnách stánku byli prezentováni Václav Jirásek, Ivan Pinkava, Tono Stano, Jiří Turek, Tereza Vlčková a Emila Medková. LGP nabízela i ukázky prací některých fotografů, které dlouhodobě zastupuje, jako je Robert Vano či Jiřina Hankeová.

Jediným nežijícím autorem, jehož dílo bylo vystaveno ve stánku LGP, byla Emila Medková. Tuto představitelku českého surrealismu označil ředitel veletrhu Guillaume Piens dokonce za jeden z objevů letošního ročníku Paris Photo.

Účast na veletrhu v pařížském Louvre není jen komerční záležitostí – scházejí se zde odborníci z celého světa, budují se kontakty s ostatními galeriemi a kurátory výstav, vystavovatelé mají též možnost sledovat současné trendy ve světové fotografii. Leica Gallery Prague se bude ucházet o to, aby byla jedním z vystavovatelů Paris Photo 2011.


Paris Photo v číslech

3.000 m2 výstavní plochy
38.000 návštěvníků v 5 dnech, 40% ze zahraničí
120 vystavovatelů – galerií, nakladatelů a časopisů
77% zahraničních vystavovatelů z 25 zemí
prezentace více než 1 000 umělců