ANTONÍN KRATOCHVÍL

EDITACE FOTOGRAFICKÉHO PORTFOLIA

11. 2. 2012 - 10. 3. 2012

Dvoudílný workshop o fotografování a výběru snímků, založený na diskusi s Antonínem Kratochvílem – fotografem, který patří k světové elitě především v oblasti dokumentární fotografie a portrétu

Vyplnit přihlášku

Fotografie A. Kratochvíla

Fotografie z workshopu

Pokud je Vám blízký styl Antonína Kratochvíla a chtěli byste znát jeho názor na svou práci, jeho konkrétní doporučení a rady, je workshop určen právě Vám. Práce pod vedením Antonína Kratochvíla pro Vás bude jedinečnou příležitostí, jak se posunout vpřed, jak definovat svůj styl tvorby a jak vybírat ze svého portfolia fotografie, které nesou nejsilnější výpověď. Máte možnost začít o své práci přemýšlet jinak, vidět ji z jiného úhlu. Vidět ji očima Antonína Kratochvíla.

Workshop je určen pro omezený počet účastníků (maximálně 7 osob) tak, aby byl zajištěn dostatečný prostor pro individuální práci A. Kratochvíla s každým z nich.

PROGRAM

Sobota 11. února 2012, 1. část workshopu

10–18 hodin

– seznámení s účastníky a jejich fotografickou prací

– společný oběd

– hodnocení portfolií – každý účastník dílny si připraví k hodnocení své fotografie, nejlépe tříděné do tematických celků

– promítání výběru z fotografií A. Kratochvíla, diskuse

– zadání úloh pro další část workshopu (po konzultaci dostanou účastníci nové zadání od lektora nebo budou pokračovat ve vlastních projektech)

Antonín Kratochvíl bude všem účastníkům k dispozici k individuálním dotazům a konzultacím v průběhu celého dne. Předpokládáme, že každý z účastníků bude v následujícím měsíci pracovat na zadaném úkolu.

Sobota 10. března 2012, 2. část workshopu

10–18 hodin

– diskuse o nově vzniklých snímcích, vyhodnocení fotografií ze strany lektora, individuální konzultace, doporučení pro další práci


POŽADAVKY NA ÚČASTNÍKY

Předpokladem pro účast na workshopu je to, že připravíte své fotografie pro konzultace, a to buď v elektronické, nebo tištěné podobě.


MÍSTO KONÁNÍ

Leica Gallery Prague, Školská 28, Praha 1


CENA

8.000,- Kč + DPH (v ceně je zahrnuta práce lektora, občerstvení v LGP a dva společné obědy).


Antonín Kratochvíl se narodil v roce 1947 v Lovosicích, kde měl jeho otec fotoateliér.  Později jeho rodina žila v Praze. V roce 1967 odešel do zahraničí. Vystudoval Akademii Gerrita Rietveltda v Nizozemí. V roce 1972 odjel do Spojených států amerických, kde fotografoval pro prestižní noviny a časopisy.

V polovině sedmdesátých let se vydal do východního bloku a dvacet let zachycoval život za železnou oponou (také v Československu) i život po jejím pádu. V prosinci 1997 o tom vydal knihu Broken Dream: Twenty Years of War in Eastern Europe (Rozbitý sen: 20 let války ve východní Evropě). Za podobiznu Williama Dafoe dostal v roce 1997 první cenu World Press Photo v kategorii portrétů. V roce 2000 se stal zakládajícím členem Agentury Sedm (VII Photo Agency). Jako žurnalista pracoval na místech válečných konfliktů, zaznamenával i genocidu v Zaire a Rwandě, utečence v Bosně i v Afghánistánu, oběti epidemie AIDS v Zimbabwe a pašeráky drog v Guatemale. V roce 2002 získal cenu World Press Photo v kategorii Hlavní zprávy za snímek obchodníků s narkotiky ve vězení v Barmě.

V posledních letech se Antonín Kratochvíl systematicky věnuje mizející přírodě a kulturám. Za jeden ze snímků – fotografii konžské ženy prodávající maso ulovených zvířat – získal cenu World Press Photo v kategorii Příroda a životní prostředí. V dubnu 2005 vydal knihu Vanishing (Mizející) zachycující ničení přírody, která obdržela ve USA titul nejlepší knihy roku v kategorii dokumentární fotografie.

17. října 2005 získal velmi prestižní americkou cenu Lucie Award 2005, a to v kategorii fotožurnalistiky. Cena je jakousi obdobou filmového Oscara. Jeho práce byly vystavovány v Milánu, Mnichově, Kolíně n. L., Praze, Houstonu, New Yorku, Perpignanu a dalších městech. Jeho fotografie najdete i ve sbírce “Bibliotheque Nationale” v Paříži nebo v Muzeu moderního umění v San Franciscu.


PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Vyplněním přihlašovacího formuláře se registrujete jako zájemce o  workshop, závazná rezervace místa je však podmíněna zaplacením účastnického poplatku. Při přihlášení více zájemců, než jaká je kapacita workshopu, rozhoduje datum zaplacení.

Osobní údaje budou využity pouze za účelem poskytování uvedené služby a v souladu se zákonem č. 101/2000 sb., O ochraně osobních údajů.

Přihláška

Pro přihlášení prosím vyplňte formulář níže.
Těšíme se na Vaší návštěvu.

Zadejte prosím jméno.
Zadejte prosím vaše příjmení.
Zadejte prosím e-mailovou adresu ve správném tvaru.
Zadejte prosím vaši adresu.
Zadejte prosím město.
Zadejte prosím název státu.
Zadejte prosím vaše IčO.
Zadejte prosím telefonní číslo.
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů.