TEREZA Z DAVLE GRANDHOTEL II

AKT V HOTELU EVROPA

6. 10. 2012

Workshop pro ty z vás, kteří chtějí fotografovat akt v tajemstvím prodchnutém prostředí hotelu Evropa. Budete pracovat v malé skupině max. sedmi fotografů pod vedením fotografky Terezy z Davle.

Vyplnit přihlášku

Fotografie z výstavy Grandhotel

Dokumentární fotografie z workshopu

Styl Terezy z Davle je nezaměnitelný. Propojuje romantiku, erotiku, záhadnost i přímočarost. Její akty a portréty žen zaujmou svou smyslností a zároveň jednoduchostí, Tereza je odvážná a nebojí se provokovat.

Pro ty, kterým je styl této mladé fotografky blízký a chtěli by pracovat s Terezou a jejími modelkami, připravila Leica Gallery Prague workshop v Grandhotelu Evropa. Workshop pro malou, maximálně sedmičlennou skupinu účastníků, bude zaměřený na fotografii aktu a navazuje na výstavu Grandhotel, kterou Tereza nafotila právě pro Leica Gallery Prague.

Workshop zahájíme v hotelu Evropa, kde s vizážistkou budeme sledovat líčení modelek. Obě dívky spolupracovaly  s Terezou z Davle již při  focení pro výstavu Grandhotel. K dispozici budou i rekvizity, které Tereza z Davle používala při fotografování.

Práce se dvěma modelkami bude přerušena pouze pauzou na oběd v hotelu Evropa. Po fotografování, při odpolední kávě bude možno vyhodnotit některé vaše snímky.

Prostředí hotelu nabízí nepřeberné možnosti pro fotografování, Tereza hotel dokonale zná a bude průběžně pracovat s každým účastníkem workshopu. Snímky, které nafotíte v secesním hotelu Evropa, vyzařují dekadentní atmosféru  a tajuplné světlo. Z workshopu si tak odvezete unikátní snímky a nové zkušenosti.


Trvání workshopu:

10-18 hodin, sobota 6. října 2012


Cena workshopu:

4800 korun + DPH, celkem 5760 korun
v ceně jsou zahrnuty náklady na lektorku, modelky, vizážistku, občerstvení  a oběd, pronájem prostor.


Co s sebou na workshop

fotoaparát a techniku, na kterou jste zvyklí, rekvizity pro fotografování, ukázka vlastních prací.


Tereza z Davle

Narodila se v roce 1975 v Hořicích. Dětství a fotografické začátky prožila v Davli u Prahy. Fotografování se věnuje od roku 1996, ve fotografii je autodidakt. Učí se z knih, od svých fotografických kolegů a především vlastní prací. Dokonalá technika není jejím cílem ani prostředkem vyjádření. Naopak, v nedokonalosti spatřuje větší kouzlo a možnost zachycení autentické atmosféry. Věnuje se figurální tvorbě, převážně černobílému portrétu a aktu. Fotografie pořizuje klasickou cestou, používá aparáty Pentax 6×7 a Canon, své snímky sama zvětšuje.

“Tereza z Davle je přirozená, pravdivá, naivní, tajemná a hlavně zábavná. Její fotky nejsou tuctová klišé, ale skutečná vyjádření. Nejsou dokonalé a mnohdy nelichotí akademickým pravidlům aktové fotografie, ale snad právě díky tomu jsou živé a životaschopné. Pro Terezu z Davle, dámu kráčející se starobylým telefonem do Hotelu Evropa, znamená absence akademismu provokující svobodu, která vede k znamenitým výsledkům. Její pohled na svět je pohled objektivem, stačí jen číst v jejích příbězích.”

Adolf Zika, kurátor výstavy Grandhotel


Pořadatel workshopu:

Leica Gallery Prague, o. p. s.
Školská 28
110 00 Praha 1

Kontaktní osoba: Ivana Kubičková
e-mail: ik@lgp.cz
tel: 602 118 007


PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ:

Vyplněním přihlašovacího formuláře se registrujete jako zájemce o  workshop, závazná rezervace místa je však podmíněna zaplacením účastnického poplatku do 10 dnů od registrace! Při přihlášení více zájemců, než jaká je kapacita workshopu, rozhoduje datum zaplacení. Pokud se workshop koná dříve než za 10 dnů od data přihlášení, je platbu nutno provést tak, aby byla doručena pořadateli do data konání.

Storno podmínky
1.  Při zrušení objednávky do 30 dnů před datem konání se účtuje manipulační poplatek 100 korun
2.  Při zrušení objednávky 10–29 dnů před workshopem činí storno poplatek 70%
3.  Při zrušení objednávky 0–9 dnů před workshopem činí storno poplatek 100%
4.  Storno podmínky se vztahují i na dárkové vouchery

Zaplacené kurzovné je  přenosné – účastník za sebe může na kurz poslat náhradníka. O této skutečnosti musí účastník informovat pořadatele předem.

Poskytnuté údaje budou využity pouze za účelem poskytování uvedené služby a v souladu se zákonem č. 101/2000 sb., O ochraně osobních údajů.

Přihláška

Pro přihlášení prosím vyplňte formulář níže.
Těšíme se na Vaší návštěvu.

Zadejte prosím jméno.
Zadejte prosím vaše příjmení.
Zadejte prosím e-mailovou adresu ve správném tvaru.
Zadejte prosím vaši adresu.
Zadejte prosím město.
Zadejte prosím název státu.
Zadejte prosím vaše IčO.
Zadejte prosím telefonní číslo.
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů.