Jan Zatorsky

My + vy - Jedeme vlakem!

28. 4. 2009 - 31. 5. 2009

Projekt My + Vy – Jedeme vlakem byl sestaven z fotografií Jana Zatorskeho. Jeho fotografické dvojice srovnávají humorným způsobem portréty známých i méně známých osob s artefakty z prostředí železnice. Jednotlivé snímky pak zachycují vlak v kontextu obyčejného života, jednou jako průvodce každodenních situací, jindy jako dunící estetický motiv, ovšem vždy pečlivě komponované, s rafinovaností a humorem.

Jan Zatorsky VY+MY Jedeme vlakem

Výstava se konala na těchto železničních stanicích: Masarykovo nádraží, Praha hl. nádraží, Praha-Holešovice, Praha-Smíchov, Praha-Libeň. Výstava putovala do dalších měst od poloviny června do konce roku 2009.
„S Leica Gallery Prague spolupracujeme už dlouho. Lidé si určitě vzpomenou na galerijní vlak, který přivážel umělecké fotografie i do míst, kde by se výstavy s tak kvalitním obsahem pořádaly jen obtížně,“ řekl náměstek generálního ředitele Českých drah Jiří Kolář, který nad výstavou převzal záštitu. Součástí projektu byla i aukce vystavených fotografií a prodej pohlednic s vybranými motivy. Výtěžek byl předán do Krizového centra v Ostravě.